KONST / Litografier / Grafik 11031480
*
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 13:35:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Bent Holstein
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 13:35:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57